Deklaracja dostępności z dn. 29.11.2022

Fundacja Filmowa Polscy Wychodźcy zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej, zgodnie z przepisami ustawy z dn. 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Deklaracja dostępności dotyczy strony internetowej polscywychodzcy.pl

Stan dostępności cyfrowej
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

Niedostępne elementy i treści
Część zdjęć nie ma uzupełnionych opisów alternatywnych.
Nie wszystkie filmy dodawane na naszej stronie mają napisy.
Część opublikowanych na stronie dokumentów nie jest dostępna cyfrowo. Ze względu na pochodzenie od różnych podmiotów mamy ograniczone możliwości ich edycji.
Część opublikowanych na stronie dokumentów ma charakter archiwalny i jest wykluczona z przepisów ustawy o dostępności cyfrowej.

Możesz skontaktować się z nami wypełniając formularz kontaktowy. Dane teleadresowe są umieszczone w zakładce KONTAKT >>

Przygotowanie deklaracji dostępności
Data sporządzenia deklaracji: 2022.11.28.

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Jeżeli na tej stronie internetowej są problemy, które według Ciebie, wynikają z niespełnienia wymogów dostępności cyfrowej zgłoś to do nas.

Za wszystkie kwestie związane z dostępnością cyfrową i udostępnianiem treści z tej strony internetowej odpowiada Paweł Wąsik – kontakt@polscywychodzcy.pl

Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni roboczych od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, z Twojego zgłoszenia, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.

Dostępność architektoniczna
I – Fundacja Filmowa Polscy Wychodźcy, ul. Krzemieniecka 70-72C/14, 45-401 Opole

Do budynku prowadzi 1 główne wejście. Siedziba Stowarzyszenia mieści się na II piętrze, do którego prowadzą schody.
Brak podjazdu dla wózków. Nie ma platformy przyschodowej. W budynku nie ma windy. Dla osób na wózkach dostępny jest korytarz i większość pomieszczeń.

Przed budynkiem, bezpośrednio przy ulicy, są wyznaczone miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami. Do budynku i wszystkich pomieszczeń posiadanych przez fundację można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

W budynku nie ma pętli indukcyjnych. Brak systemu informacji głosowej. W lokalu nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a, oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.

Budynek znajduje się w na obrzeżach miasta, z tyłu centrum handlowego Castorama i jest dobrze skomunikowany transportem publicznym z całym miastem.